25 שעות ביממה

25 שעות ביממה

הזמן הוא כמו אוצר,
חומר הגלם הכי יקר ומתכלה שיש.
בואו ננהל את בנק הזמן שלנו בתבונה

מה חדש?

אוצר מטבעות הזמן - חומר הגלם הכי יקר והכי מתכלה שיש

הרצאה, יום ד', 28 באפריל: איך למצוא זמן לכל הדברים שאנחנו לא מוצאים להם זמן?

איך אנחנו יכולים להיפגש?

3 כללי זהב ל:

לעשה ואל-תעשה בחופשה

 1. חופשה יכולה להיות כרוכה בהרבה סטרס – שינוי השגרה, מאמץ ההפקה, להספיק לפני ולהספיק אחרי. לא כל זמן מתאים לחופשה
 2.  לכן תשאלו את  עצמכם – איזה הפוגה אתם באמת צריכים? האם גלוית החופש של החברים מהאינסטגרם היא גם מה שאתם באמת זקוקים לו?
 3. אנחנו נוטים לעבוד קשה בחופשות שלנו בשביל ה”המוח הזוכר” שלנו, שאוהב שיאים וסופים מסעירים, אבל אל תזניחו בזמן אמת את החוויה עצמה, גם אם היא נדמית מונוטונית

להצליח לעבוד כשאתם עבודה

 1. תיצרו במהלך היום בלוקים משמעותיים של זמן שאינו מופר בפגישות. לא פחות משעתיים, בשאיפה שלוש שעות, שסגורות הרמטית.
 2. כשמזמנים אותכם לפגישה שמפרה את הבלוק הסגור תבדקו מה הנושא ומי משתתף – האם אתם חיוניים?
 3. אם אתם חיוניים תבקשו להזיז מועד, ואם אתם לא – תענו ב”אולי” ותראו אם חיים בשלום עם העדרותכם. תבקשו ממישהו לסכם ולעדכן אותכם כשזה נגמר.

לזמן טוב עם הילדים

 1. תצאו עם הילדים להליכה. מעבר לספורט הנהדר, כשהולכים הקצב מאפשר לשוחח, לראות דברים, להגיב אליהם, ואין כמעט אפשרות, לא שלהם ולא שלכם, להשתמש בנייד.
 2. תבשלו איתם. תעברו איתם תהליך מבחירת המתכון, ארגון המצרכים, הבישול, האכילה (והניקיון!) – זאת דרך מעולה וכיפית להתנסות בסבלנות, במאמץ שמשתלם, ובשחרור שלכם לאחריות שהם לוקחים על עצמם עם חומרים ומכשירים.
 3. תצפו בחברתם בסרט מפעם, שהוא זיכרון משמעותי בשבילכם. הפערים בין התקופות מייצרים שיח השלמות מאד טבעי על היסטוריה ותרבות, ועליכם, כשהייתם בגילאים שלהם.

להצליח להיות ספונטניים

 1. דווקא כשיודעים פחות או יותר למה אמור להיות מוקדש כל פרק זמן במהלך היום, קל יותר לזהות את המקומות שניתנים להסתה מיידית לטובת דבר אחר שצץ.
 2. אם נקרית הזדמנות למפגש, לעשייה או לחוויה שלא תיכננתם, תסרקו את היום או השבוע שלכם: את המשבצת שאפשר לקצר או להעביר יום תפקיעו מהיומן.
 3. תנעצו את המוזזים הצדה במקום חדש, ככה לא תצאו להרפתקה ספונטנית עם תחושה של משהו לא פתור שיושב על הראש

לעבוד מהבית

 1. תארגנו פינת עבודה הכי מבודדת שהתנאים בבית מאפשרים. אפילו תדחסו זמנית לחדר השינה שולחן קטן ללפטופ וכיסא.
 2. אם במקביל עובדים או לומדים בזום לידכם, תשתמשו באוזניות או באפליקציית רעש לבן. אתם רגילים להיענות לקולות שמגיעים מהבית, והסיטואציה דורשת דווקא נוכחות שקופה.
 3. תתלבשו, תסתרקו, תתאפרו אם אוהבים… לא צריך לדפוק הופעה, אבל הפיצול שהיציאה לעבוד בחוץ מאפשרת לנו בין “אני של הבית” ל”אני של העבודה” נחוץ לנו לפעמים כדי להיות במיטבנו המקצועי.

לטפל באיחורים כרוניים

 1. תרשמו לעצמכם הערכה כמה זמן לוקחות לכם פעולות יומיומיות, כמו מקלחת או הגעה לעבודה. עכשיו תמדדו כמה זמן הן באמת לוקחות. תכירו בכמה השעון האישי שלכם לא מתאים לשעון האובייקטיבי.
 2. תחליטו על פרס קטן לעצמכם שמגיע לכם בכל פעם שאתם מגיעים בזמן. גם מישהו אחר יכול לתת לכם אותו, מישהו שהאיחורים מפריעים לו כמו בן משפחה או עמית לעבודה. נגיד: הגעתם בזמן שלוש פעמים – הזמנה לקפה ומאפה. החיזוק החיובי ילמד את המוח להשתנות בשבילכם.
 3. תמיד תודיעו למי שאתם מאחרים לו בכמה זמן אתם מאחרים. השקיפות מפוגגת את הלחץ והאי ודאות שחווים בצד השני, והאיחור יהיה פחות טראומטי.

פוסטים אחרונים

כופפפמו

כופפפמו

מונולוג שהוא לא אמר אצל הפסיכולוג שהוא לא הולך אליו: “ואז השקט השתרר. הסגר הראשון.…
קצירצור מדעי החופשה

קצירצור מדעי החופשה

בפרוס עלינו חג החירות, או כמו שאנחנו ההורים נוטים לראות אותו: מה פתאום שלושה שבועות…
הסקרנות הרגה את ה...מה זה היה?

הסקרנות הרגה את ה...מה זה היה?

זוכרים את “איזה חיה אתה?”,  שאלה שפעם אי אפשר היה להימנע ממנה בכל מיני סדנאות,…

תנסו לעבור מחישוב של כמה שעות יש לכם ביום, לידיעה שיש לכם בשבוע 168 שעות! אם עוברים לחשוב בשבוע במקום פר-יום אפשר להספיק המון

לפעמים התכתבות אינסופית בווצאפ לוקחת יותר זמן מהשיחת טלפון שניסיתם לחסוך

אל תרגישו ילדותייים אם אתם מכינים בלילה בגדים ותיק למחר - זאת דרך נהדרת להתפקס על מה צפוי לכם ולהתחיל את היום יותר רגועים

פודקאסטים

אני האישה המשוגעת לסדר עם הטבלאות והצבעים - ככה אני עושה את זה

אני האישה המשוגעת לסדר עם הטבלאות והצבעים - ככה אני עושה את זה

בפרק הסיום של העונה הראשונה של 25 שעות ביממה, אתם שואלים – אני עונה. סליחה…
כמה שוות העבודות השקופות?

כמה שוות העבודות השקופות?

בערך 8 שעות בכל יום – שנופלות בעיקר על אימהות לילדים – מוקדשות לטיפול בבית…
כמה באמת צריך לעבוד?

כמה באמת צריך לעבוד?

איך עובדים יותר בפחות זמן? שיטות העבודה שהצליחו לנתק את הקשר בין המה לכמה ולהשאיר לנו…

קצת עלי

נולדתי בקיבוץ גבעת ברנר, אחת לפני האחרונה במשפחה מעורבבת נישואים וגירושים עם שבעה ילדים. טראומטית מהלינה המשותפת, מיהרתי לעזוב את הקיבוץ עוד במהלך השירות הצבאי ככתבת בחיל הים. התקבלתי לפני גיל עשרים לעבוד בעיתון “הארץ”, והתחלתי רכבת הרים מסעירה של קריירה בעיתונות ובתקשורת.

עד גיל 40 ערכתי, ניהלתי ויצרתי כמעט בכל עולמות התוכן – מעיתונות פר-סה, חדשות הארד קור וכלכלה בהארץ, דרך עריכת מוספים ברשת שוקן ובמעריב; המשכתי לטלוויזיה… ועברתי מסלול שהתחיל בחדשות ערוץ 2, עבר בניהול ערוצי הנישה של ענני תקשורת, הקמתי את שידורי היום של ערוץ 10 והייתי מנהלת הפיתוח של קשת. התמחתי בחיבור שבין תוכן לטכנולוגיה בתפקידי כסמנכלית בנענע10 ובמקאן-אריקסון. עשיתי מאסטר בתל אביב במסלול של טכנולוגיה ולמידה, כתבתי במשך שנים טור לעיתון והגשתי קצת ברדיו.

כחלק מהנגשת 25 שעות ביממה, פתחתי כמה שעות שבועיות לייעוץ אישי. על הטווח שבין עומס בלתי נסבל לחיים שאיבדו מטרה וצריכים להתחיל בהם משהו חדש - כמעט כולנו יכולים להיעזר בעין חיצונית, מיומנת, שתעזור לנו לבנות סדר עדיפויות ולהוציא לפועל החלטות חיים וזמן.

אפשר להזמין פגישה חד פעמית של שעתיים לאיבחון וכיוונון ואפשר להתחיל בתהליך בן שמונה פגישות שבועיות לבנייה מחדש של סדר היום והשבוע, כך שתקרבו את המצוי אל הרצוי.