25 שעות ביממה

כן, הזמן הוא סופי
והמשימות והרצונות שלנו אינסופיים.
בואו נעבוד על הכלים להחליט מה ומתי

3 כללי זהב ל

לצאת לכמה ימי התבודדות פוריים

 1. תחליטו על מטרה – משהו שצריכים בשבילו גם שקט וגם זמן, רעיון שצריך לפצח, תקופה לסכם, תוכנית לשרטט, בעיה לפתור. תחפשו מקום נעים ושקט אבל לא מבודד מדי ולא מאתגר מדי מבחינת תנאי המחייה, כדי שתרגישו ביטחון בימי ההתבודדות.
 2. כשאתם ממוקמים ומרגישים נוח, תכינו סדר יום שיחלק בין שעות עבודה להפוגות מנוחה ושיטוט רגלי בסביבה.
 3.  תמצאו זמן שבו אתם יכולים בקלות יחסית להוריד מעצמכם את מטלות היומיום. אם יש ילדים – אז עדיף כשהם במסגרת וכשהעוזרים לכם מגוייסים לתת כתף.

עשה ואל-תעשה בחופשה

 1. חופשה יכולה להיות כרוכה בהרבה סטרס – שינוי השגרה, מאמץ ההפקה, להספיק לפני ולהספיק אחרי. לא כל זמן מתאים לחופשה
 2.  לכן תשאלו את  עצמכם – איזה הפוגה אתם באמת צריכים? האם גלוית החופש של החברים מהאינסטגרם היא גם מה שאתם באמת זקוקים לו?
 3. אנחנו נוטים לעבוד קשה בחופשות שלנו בשביל ה”המוח הזוכר” שלנו, שאוהב שיאים וסופים מסעירים, אבל אל תזניחו בזמן אמת את החוויה עצמה, גם אם היא נדמית מונוטונית

להצליח לעבוד כשאתם בעבודה

 1. תיצרו במהלך היום בלוקים משמעותיים של זמן שאינו מופר בפגישות. לא פחות משעתיים, בשאיפה שלוש שעות, שסגורות הרמטית.
 2. כשמזמנים אותכם לפגישה שמפרה את הבלוק הסגור תבדקו מה הנושא ומי משתתף – האם אתם חיוניים?
 3. אם אתם חיוניים תבקשו להזיז מועד, ואם אתם לא – תענו ב”אולי” ותראו אם חיים בשלום עם העדרותכם. תבקשו ממישהו לסכם ולעדכן אותכם כשזה נגמר.

לזמן טוב עם הילדים

 1. תצאו עם הילדים להליכה. מעבר לספורט הנהדר, כשהולכים הקצב מאפשר לשוחח, לראות דברים, להגיב אליהם, ואין כמעט אפשרות, לא שלהם ולא שלכם, להשתמש בנייד.
 2. תבשלו איתם. תעברו איתם תהליך מבחירת המתכון, ארגון המצרכים, הבישול, האכילה (והניקיון!) – זאת דרך מעולה וכיפית להתנסות בסבלנות, במאמץ שמשתלם, ובשחרור שלכם לאחריות שהם לוקחים על עצמם עם חומרים ומכשירים.
 3. תצפו בחברתם בסרט מפעם, שהוא זיכרון משמעותי בשבילכם. הפערים בין התקופות מייצרים שיח השלמות מאד טבעי על היסטוריה ותרבות, ועליכם, כשהייתם בגילאים שלהם.

להצליח להיות ספונטניים

 1. דווקא כשיודעים פחות או יותר למה אמור להיות מוקדש כל פרק זמן במהלך היום, קל יותר לזהות את המקומות שניתנים להסתה מיידית לטובת דבר אחר שצץ.
 2. אם נקרית הזדמנות למפגש, לעשייה או לחוויה שלא תיכננתם, תסרקו את היום או השבוע שלכם: את המשבצת שאפשר לקצר או להעביר יום תפקיעו מהיומן.
 3. תנעצו את המוזזים הצדה במקום חדש, ככה לא תצאו להרפתקה ספונטנית עם תחושה של משהו לא פתור שיושב על הראש

לעבוד מהבית

 1. תארגנו פינת עבודה הכי מבודדת שהתנאים בבית מאפשרים. אפילו תדחסו זמנית לחדר השינה שולחן קטן ללפטופ וכיסא.
 2. אם במקביל עובדים או לומדים בזום לידכם, תשתמשו באוזניות או באפליקציית רעש לבן. אתם רגילים להיענות לקולות שמגיעים מהבית, והסיטואציה דורשת דווקא נוכחות שקופה.
 3. תתלבשו, תסתרקו, תתאפרו אם אוהבים… לא צריך לדפוק הופעה, אבל הפיצול שהיציאה לעבוד בחוץ מאפשרת לנו בין “אני של הבית” ל”אני של העבודה” נחוץ לנו לפעמים כדי להיות במיטבנו המקצועי.

כחלק מהנגשת 25 שעות ביממה, פתחתי כמה שעות שבועיות לייעוץ אישי. על הטווח שבין עומס בלתי נסבל לחיים שאיבדו מטרה וצריכים להתחיל בהם משהו חדש - כמעט כולנו יכולים להיעזר בעין חיצונית, מיומנת, שתעזור לנו לבנות סדר עדיפויות ולהוציא לפועל החלטות חיים וזמן.

אפשר להזמין פגישה חד פעמית של שעתיים לאיבחון וכיוונון ואפשר להתחיל בתהליך בן שמונה פגישות שבועיות לבנייה מחדש של סדר היום והשבוע, כך שתקרבו את המצוי אל הרצוי.