25 שעות ביממה

בדרך לנהל את הזמן,
במקום שהזמן ינהל אותנו,
רגע נעצור ונשאל: מה המטרה? מה התמורה?

ההמלצות שלי

התוכן באתר 25 שעות ביממה נגזר בין היתר מספרים, מאמרים, הרצאות ושיחות שאני אוגרת במהלך השנים האחרונות. הנה כמה המלצות למי שמחבב התעניינות נוספת:

ספרים

בסוף בשביל לשנות צריך מוטיבציה לשנות. דן אריאלי בדרכו החדה והקלה להבנה חוקר את נושא המוטיבציה, ו-יצא גם בעברית, אז בכלל כיף:

דן אריאלי, שווה לך – ההגיון הסמוי שעומד בבסיס המוטיבציה שלך, ידיעות ספרים  

*

דיוויד אלן כתב ספר שהפך להיות התנ”ך של הפרודוקטיביות. אולי לא בדיוק המתכון ליצירתיות, להכלת המציאות על שלל מהמורותיה, אבל בהחלט מפת דרכים מצוינת למי שרוצה לנער באופן רציני את הדרך שבה הוא מתנהל בעולם הדיגיטלי וניגש למשימות:

דיוויד אלן, לגרום לדברים לקרות, רוז הפצות  

*

ספר נהדר שמתייחס לארגון החיים כמו אל אוצרות (מלשון לאצור, לא מלשון מטמון) – הרבה תובנות ועצות על הדברים שצריך להשאיר בחיים ויהי מה וההרגלים שכדאי להיפטר מהם. 

Gail Golden,  Curating Your Life: Ending the Struggle for Work-Life Balance, Rowman and Littlefield

*

ספר שמיישיר מבט לבעיה של הרבה נשים קרייריסטיות, וטובע את המושג “פרושה יותר מדי דק”, בהתייחס לזירות הפעולה השונות שבהן פעילה, ושואפת להצלחה, האישה-האם העובדת. 

Jessica N. Turner, Stretched Too Thin: How Working Moms Can Lose the Guilt, Work Smarter, and Thrive, Revell 

*

ספר שמציע הסתכלות חדשה על לחץ ומנסה ללמד כיצד לתעל את התחושות הפיזיות שאנחנו חווים – למשל פעימות הלב המואצות – לטובת תחושה של אפשרות אתגר וחיבור לאנשים. 

Kelly Mcgonigal, The Upside of Stress: Why Stress is good for you, and how to get good at it

מאמרים והרצאות:

ראיון של איילת שני במוסף “הארץ” מאביב 2020,  עם דוקטור תומס קיוראן, חוקר פרפקציוניזם, אולי אחת מהדרכים היותר הבטוחות להשקיע יותר מדי זמן במשהו: 

https://www.haaretz.co.il/magazine/ayelet-shani/.premium.highlight-MAGAZINE-1.8894095

*

הרצאת טד של קיוראן:

https://www.ted.com/talks/thomas_curran_our_dangerous_obsession_with_perfectionism_is_getting_worse

בחנו את עצמכם:

מבחן עצמי שמאפשר לכם לבדוק מה עולם הערכים המרכזי והמשני שלכם; כלי שיעזור לכם להתבונן נכוחה על סדר העדיפויות שלכם ולהשתמש בו בהמשך להתאמה בין יחידות הזמן למה שממלא אותן: 

https://www.valuescentre.com/tools-assessments/pva/

*

מבחן עצמי שמוליך אותכם בין מאגר גדול של ערכים ואמונות ועוזר לכם להכיר קצת יותר טוב מה נמצא מאחורי סדר העדיפות שלכם בחיים: 

https://www.lifevaluesinventory.org/

*

מבחן עצמי שיעזור לכם לברר – מה היחס שלכם לזמן? איזה טיפוסים אתם כשזה מגיע להתנהלות בזמן? 

https://www.thetimeparadox.com/zimbardo-time-perspective-inventory/

כחלק מהנגשת 25 שעות ביממה, פתחתי כמה שעות שבועיות לייעוץ אישי. על הטווח שבין עומס בלתי נסבל לחיים שאיבדו מטרה וצריכים להתחיל בהם משהו חדש - כמעט כולנו יכולים להיעזר בעין חיצונית, מיומנת, שתעזור לנו לבנות סדר עדיפויות ולהוציא לפועל החלטות חיים וזמן.

אפשר להזמין פגישה חד פעמית של שעתיים לאיבחון וכיוונון ואפשר להתחיל בתהליך בן שמונה פגישות שבועיות לבנייה מחדש של סדר היום והשבוע, כך שתקרבו את המצוי אל הרצוי.